Podobnie jak w latach poprzednich, dziennikarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu spotkali się 18 stycznia br. w Willi West Ende  w Szczecinie. Przybyli na nie także sympatycy i przyjaciele ludzi pióra między innymi prof. Bogdan Boguszewski, kpt. ż.w. Zbigniew Sak, Dorota Olszewska, wieloletnia prezeska Klubu Kultury i Sztuki im. Heleny Modrzejewskiej w Los Angeles a obecnie członkini zarządu tego Klubu organizująca życie kulturalne Polonii.

Tego szczególnego dnia rozpoczynała się właśnie żałoba ogłoszona w kraju z tytułu zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, która poruszyła wszystkich w kraju, także w Szczecinie. Spotkanie rozpoczęto od uhonorowania  pamięci minutą ciszy  także dziennikarzy, którzy odeszli z naszego  grona w roku minionym. Byli to; Andrzej Gedymin, Ewa Kostańska i Jan Sylwestrzak. Przewodnicząca SD RP „Pomorze Zachodnie” Anna Kolmer w zwięzłych sławach omówiła bieżące działania zarządu. Zaprosiła na cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi „Przy Kominku”  do Inkubatora Kultury. Interesująco zapowiada się włączenie SD RP „Pomorze Zachodnie”  promocji Szczecina poprzez jazz. Jest bowiem pomysł wspólnej organizacji cyklicznej imprezy, koncertów pt.” Odcienie Jazzu”. Pomocą służyć tu będzie redaktor Andrzej Wiśniewski, pasjonat tej muzyki, który współpracuje z pismem „Jazz Press”.  W najbliższym czasie Stowarzyszenie przekaże też dzwon pochodzący z historycznego już promu m/f „Wilanów” do jednego z kościołów w Kołobrzegu. Dzwon dziennikarze otrzymali od kpt. ż.w. Zbigniewa Saka, który dowodził tą jednostką, a która została sprzedana. Obecni na noworocznym uroczystym spotkaniu usłyszeli też o przygotowaniach do kolejnego  XXVIII konkursu „Dziennikarza Roku”.

W kameralnych, przyjaznych  pomieszczeniach restauracji, dyskusja i pogawędki trwały długo, bo było przecież o czym rozmawiać.

Janina Piotrowska 

Zdjęcia; Marta Kościcucha i Janina Piotrowska