„Wampir z Warszawy” – kolejna książka Jarosława Molendy

„Rzeźnik z Niebuszewa” spotkał się w Szczecinie ze świetnym przyjęciem. Teraz jego autor sięga po podobną historię, choć wydarzenia rozgrywają się dwa lata wcześniej i nie w Szczecinie a w Warszawie. Przerażający portret seryjnego mordercy. Nie miał on tylu ofiar na sumieniu, co późniejsi bandyci określani tym mianem, ale dokonane przez niego zbrodnie wystarczyły, by na dobre przerazić warszawianki, które przeżyły 60 dni terroru.

Jarosław Molenda, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, ponownie przeprowadza swojego rodzaju dziennikarskie śledztwo, tworząc kryminalny reportaż – z drastycznymi opisami zbrodni, z zachowanym językiem milicyjnych raportów, z realiami Warszawy wczesnej Polski Ludowej w tle. Autor przewertował akta IPN, notki milicyjne, protokoły przesłuchań, a także literaturę fachową dotyczącą przestępstw na tle seksualnym. Dzięki temu powstał przerażający portret seryjnego mordercy.

W tle Targówek, Gocławek, Grochów i Anin lat pięćdziesiątych XX w., gdzie grasował Wampir z Warszawy. (jm, ek).

okładka książki Wampir z Warszawy

„Wampir z Warszawy”, Wydawnictwo LIRA, s. 320, cena 39,99 zł
Tytuł w przedsprzedaży: https://bit.ly/2UKNjfu oraz we wszystkich dobrych księgarniach w całym kraju.

link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=1x8yJXSfeo0&fbclid=IwAR2t0ZQ8wYJ9xgyGj2_k4VlZS7G6Gzl_EHo02NKMzgNaUvk_T4Pu8uHjq9Q