Pierwsze w tym roku „Spotkanie przy kominku” w szczecińskim Inkubatorze Kultury, zorganizowane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” odbyło się 27 stycznia. Tym razem było to spotkanie ze „szczecińskim” filmem krótkometrażowym (nakręconym w Afryce) i jego autorami.

Naszymi gośćmi byli: Małgorzata Frymus, dziennikarka Polskiego Radia Szczecin S.A. reżyserka filmowa, laureatka Grande Prixe - ANGEL FILM AWARDS Monaco International Film Festival. Towarzyszyli jej Łukasz Nyks operator filmowy i montażysta, Ryszard Słowicki kompozytor muzyki do filmu i prof. Pasquale Policastro, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego - spiritus movens całego przedsięwzięcia.

Rozmowę z twórcami nagrodzonego w Monaco filmu „Wielka Zielona Ściana - Afryka Afryce”, którą prowadziły Anna Kolmer i Helena Kwiatkowska,  poprzedziła prezentacja filmu. Po projekcji autorzy, odpowiadając na pytania licznie zgromadzonej publiczności przybliżyli nam kulisy swojej podróży do Afryki i pracy nad filmem.

Na prośbę prowadzących z dumą zaprezentowali dyplom dokumentujący otrzymanie tak prestiżowej nagrody. Opowiadali o swoich planach na najbliższą przyszłość czyli pracy nad kolejnym filmem dokumentalnym, którego bohaterem będzie Senegalczyk, z polskim obywatelstwem od ponad 20. lat mieszkający i pracujący w Stargardzie (Szczecińskim), członek władz tego miasta wybrany głosami mieszkańców w wyborach samorządowych – Amadou Sy.

W finale spotkania, gdy otrzymali wiele gratulacji i gromkie brawa, skromnie dziękowali za pomoc i współpracę wszystkim, którzy im ją okazali, podkreślając, że nie byłoby możliwe zrobienie tego filmu bez zaangażowania nie tylko sponsorów, ale także ludzi, którzy ofiarowali im swój czas, talent i zawodowe w pełni profesjonalne wsparcie.