widok strony głównej portalu zachodniopomorskie-info

Kilka dni temu portal internetowy Gs24 opublikował ranking portali internetowych w Szczecinie. Imponująco prezentują się słupki rankingowe i najlepszym gratulujemy.

Jednak rankingi mają to do siebie, że nie zawsze dostrzegają to co się dzieje poza głównym nurtem, a przyjęte kryteria  nie zawsze są zgodne z rzeczywistością.

Według prezentowanego rankingu najlepszym okazuje się portal Gs 24 z imponującą, ponad pięćsettysięczną ilością odwiedzin. Jest obecny na rynku internetowym 10 lat. Przy okazji gratulujemy jubileuszu. Jednak piąty i ostatni w rankingu szczecin.onet.pl po dwóch latach działalności notuje 68.768 odsłon. Tym czasem niezauważony na medialnym rynku zachodniopomorskim, pojawił się portal internetowy Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” - zachodniopomorskie-info.eu, który w ciągu niecałych dziesięciu miesięcy notuje ponad 40 tys odsłon.

baner portalu zachodniopomorskie-info

Rozumiemy, że przyjęte kryteria klasyfikacji to 50 tys odsłon, jednak warte zauważenia jest to, że stroniący od polityki portal informacyjo-gospodoraczo-kulturalny, poruszający sprawy naszego regionu, ostro szybuje w górę. Jest szansa, że przy aktualnej polityce redakcyjnej w tym roku portal może osiągnąć pułap około stu tysięcy odwiedzin, co jak na stronę internetową o charakterze regionalnym może być zupełnie dobrym osiągnięciem.

Zatem nie oglądając się na słupki idziemy energicznie do przodu bez wielkich pieniędzy, zastępu dziennikarzy, fotoreporterów i zaplecza techniczno-redakcyjnego. Oczywiście mamy świadomość naszych ograniczeń, podpatrujemy konkurencję, gdyż zarówno jako dziennikarze jak i czytelnicy cenimy profesjonalizm. Jednak zwracamy uwagę na to by zauważać tych mniejszych z potencjałem, pomysłami i sercem do pracy.

Tekst: Andrzej Wiśniewski
Redaktor Naczelny portalu internetowego zachodniopomorskie.info.eu