Wojciech Zagaj

Dziennikarz Radia Szczecin miał 29 lat - odszedł niespodziewanie we wtorek 30 lipca. Swoją "radiową" drogę rozpoczął w 2010 roku od praktyk w poznańskim Radiu Merkury. Po ich zakończeniu regularnie prezentował recenzje koncertów w audycji "Koncertowy zamęt za abonament" na zasadzie wolontariatu.

Motywowany chęcią rozwoju w roku 2011 związał się ze studenckim Radiem Afera w Poznaniu. Na jego antenie prowadził blokowy program o aktualnościach muzycznych. Przygotowywał do niego muzykę oraz rozmowy z artystami. Poza tym miał w Aferze dwie swoje autorskie audycje - jedna to "Ambasada" (skupiała się na promocji młodych zespołów i muzyków), a druga to "Koncertowe studio" (polegała na tym, że zaproszony zespół lub artysta grał na żywo godzinny koncert na antenie radia).

W 2013 roku podjął pracę w Radiu Szczecin. Początkowo był w nim reporterem i przygotowywał materiały do serwisów informacyjnych oraz codziennego podsumowania dnia o nazwie "Wszystko na gorąco". Od niedawna był w dziale publicystyki. Na co dzień wydawał dwie audycje - "Wszystko na gorąco" oraz "Radio Szczecin na Wieczór". Na swoim koncie miał też reportaż o nazwie "Paczka polskości". Traktuje on o akcji pomocy Polakom mieszkającym na Litwie o nazwie "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach".

W ramach pracy w Radiu Szczecin uczestniczył też w przygotowywaniu audycji "Radiowa Szkoła pod żaglami". Przygotowywał materiały do audycji "Trochę kultury". W 2018 roku został wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Roku 2017"organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospoltej Polskiej "Pomorze Zachodnie" w kategorii - debiut roku.