Wołodymir Zełenski z dziennikarzami

W kwietniu 2019 r. 73% głosujących Ukraińców wybrało nowego prezydenta: Wołodymira Zełenskiego, aktora i komika bez politycznego doświadczenia w życiorysie. Zełenski przypieczętował swoją pozycję na ukraińskiej scenie politycznej w lipcu, gdy jego partia „Sługa Narodu“ uzyskała większość mandatów w parlamencie – 226.

Co oznacza dla Ukrainy ta polityczna zmiana? Czy zapoczątkowany rewolucją na Majdanie 2013-2014 proces demokratyzacji i reformowania państwa będzie kontynuowany? Czy też należy obawiać się raczej tendencji autorytarnych? Jaką strategię przyjmie nowy rząd wobec Donbasu i Krymu? Czy szanse na pokój z Rosją są teraz większe czy wręcz odwrotnie?

Pięciu polskich i pięciu niemieckich dziennikarzy będzie mogło samodzielnie wyrobić sobie zdanie na ten temat – w rozmowach z wiodącymi politykami, ekspertami, artystami i dziennikarzami ukraińskimi.

Adresaci projektu
Podróż skierowana jest do aktywnych zawodowo dziennikarzy mediów drukowanych i radia, a także portali internetowych.

Język
Językiem podróży studyjnej będzie angielski – w tym języku porozumiewają się ze sobą uczestnicy, po angielsku odbędzie się większość spotkań (jeśli zajdzie potrzeba, spotkania będą tłumaczone na angielski).

Koszty przygotowania programu, a także koszty podróży i zakwaterowania oraz wyżywienia pokrywa Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń z następującymi załącznikami:

  • list motywacyjny W JĘZYKU ANGIELSKIM
  • życiorys W JĘZYKU ANGIELSKIM (z listą najważniejszych publikacji)
  • dwie nowsze publikacje
  • w późniejszym terminie należy dosłać potwierdzenie współpracy z redakcją do akredytacji dziennikarskiej

Zgłoszenia prosimy nadsyłać w wersji elektronicznej (format PDF) w terminie do 22 września 2019: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne: Prosimy zwrócić uwagę na termin ważności paszportu: min. 6 miesięcy od daty zakończenia podróży studyjnej.

Podróż studyjna jest projektem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej realizowanym wspólnie z n-ost.

Przesłanie zgłoszenia do uczestnictwa w projekcie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w celu realizacji projektu „Podróż studyjna dla dziennikarzy polskich i niemieckich na Ukrainę” (2-7.12.2019).