wręczenie nagrody DZIENNIKARZ ROKU 2015 Konradowi Wojtyle

Zakończyła się XXV edycja dziennikarskiego konkursu "Dziennikarz Roku". Tegoroczna Gala "Dziennikarz Roku 2015", podobnie jak ostatnie uroczystości, odbyła się w studio TVP3 Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego 24a, w dniu 22 kwietnia 2016 roku.

DZIENNIKARZ ROKU 2015

Statuetkę złotej kaczki i tytuł "DZIENNIKARZ ROKU 2015" otrzymał:

  • red. Konrad WOJTYŁA, Polskie Radio Szczecin

Konrad WojtylaRed. Konrad WOJTYŁA to dziennikarz radiowy i prasowy, poeta, krytyk literacki, gospodarz spotkań literackich, okazjonalnie autor piosenek i juror konkursów literackich. Dziennikarz Polskiego Radia Szczecin, który podoła każdemu wyzwaniu. W 2015 roku wraz z kilkoma innymi tłumaczami przełożył z jidysz nieznane wiersze Eliasza Rajzmana – ostatniego polskiego poety piszącego po żydowsku. Książka pt. „Mech płonący” ukazała się w Szczecinie dzięki staraniom Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w porozumieniu z Książnicą Pomorską.

Wraz z Maciejem Meleckim w październiku 2015 roku w Bibliotece Ossolineum we Wrocławiu dokonał odkrycia nieznanych tekstów prozatorskich oraz wierszy jednego z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych Rafała Wojaczka. To jedno z najważniejszych odkryć w powojennej historii polskiej literatury.

Jako reżyser przygotował również adaptację kilku książek, prezentowanych w formie audiobooka na antenie Polskiego Radia Szczecin. Obecnie jest głównym prowadzącym dwugodzinny program publicystyczny: „Radio Szczecin na Wieczór”, gdzie w gronie znanych ekspertów i specjalistów z różnych dziedzin (ekonomia, energetyka, medycyna, finanse, ochrona środowiska, służba zdrowia, organizacje pozarządowe, sprawy morskie, związki zawodowe, etc.) przybliża i omawia bieżące problemy Szczecina, regionu, Polski, Europy i świata.