Filharmonia szczecińska fot. George Meitner

Od 7 do 29 listopada budynek Filharmonii w Szczecinie będzie zamknięty dla publiczności, jednak muzyka i nasze koncerty będą nadal dostępne dla melomanów na livefilharmonia.szczecin.pl. Osoby, które kupiły bilety na zaplanowane w tych dniach koncerty będą mogły wymienić je na kody dostępu do naszej platformy streamingowej.

Czytaj więcej...

Dźwięki na start

W nowym sezonie artystycznym EduFilharmonia przygotowała coś specjalnego dla melomanów ze szkół podstawowych. Już we czwartek, 22 października o godzinie 12:00 ruszy cykl trzech koncertów szkolnych „Dźwięki na start”. Wydarzenia te, przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, odbywają się w formule rozszerzonej rzeczywistości i można je oglądać bezpłatnie przez internet.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla seniorów w Książnicy Pomorskiej

Dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze i bardziej mokre… Czas pomyśleć o pożytecznym spędzaniu czasu w zaciszu domowym. Nie ukrywam, że namawiam do tego Państwa również ze względu na bezpieczeństwo związane z szerzącą się epidemią. Aby ten czas nie był czasem straconym, proponuję popracować nad własnym rozwojem. Tak wiele wydarzeń odbywa się teraz w wirtualnym świecie. Tak wiele spraw można załatwić szybciej lub jedynie za pośrednictwem komputera.

Czytaj więcej...

Atom String Quartet

Utwory Krzysztofa Pendereckiego w niespotykanych aranżacjach na kwartet smyczkowy autorstwa i w wykonaniu Atom String Quartet usłyszymy podczas październikowego koncertu z cyklu Espressivo. W poniedziałek 19 października zapraszamy o godzinie 19:00 do złotej sali i na livefilharmonia.szczecin.pl.

Czytaj więcej...

Rune Bergmann dyryguje OSFS, fot. Kamila Kozioł

W piątek 16 października o godzinie 19:00 zapraszamy na wieczór z symfoniami Arnolda Schönberga i Ludwiga van Beethovena. Orkiestrę poprowadzi niezastąpiony maestro Rune Bergmann, a koncert będzie można zobaczyć i wysłuchać osobiście w Złotej Sali oraz poprzez platformę streamingową live.filharmonia.szczecin.pl.

Czytaj więcej...