okładka książki „Trzymam się MORZA”

Podczas własnego benefisu, który odbył się w Książnicy Pomorskiej pod koniec ub. roku Maciej Krzeptowski, żeglarz, biolog, kapitan jachtowy, podróżnik i autor książek zapytany o plany na przyszłość odpowiedział, że napisze książkę. I stało się. Przed kilkoma tygodniami na rynku ukazała się „Trzymam się MORZA”.

Czytaj więcej...

VI Turniej Muzyków Prawdziwych

Zbliżamy się do szóstej edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych. W tym roku wyłonimy najlepszych z najlepszych, czyli zwycięzców spośród laureatów poprzednich 5-ciu edycji zmagań turniejowych. Nie zabraknie wspaniałych koncertów, warsztatów i… głosowania publiczności.

Czytaj więcej...

MDF Festival 2020

MUSIC.DESIGN.FORM Festival powraca do Filharmonii w Szczecinie. Od 23 do 27 września w czekają nas niezwykłe doznania podczas trzeciej edycji festiwalu, który w tym roku skupi się na otaczających nas dźwiękach. Soundscapes - dźwiękowe pejzaże, które wypełniają naszą rzeczywistość, przeniesiemy na grunt muzyczny i wizualny, dostarczając wszystkim artystycznych przeżyć w najlepszym wydaniu.

Czytaj więcej...

plakat Sacrum Non Profanum 2020

Tegoroczny, XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum odbędzie się w dniach od 3 do 12 sierpnia w Pustkowie, Trzęsaczu, Łobzie, Konarzewie oraz Szczecinie. W czternastu festiwalowych wydarzeniach weźmie udział około 150 wykonawców, w tym dwie orkiestry, chór, trzy zespoły kameralne oraz znakomici soliści. Koncerty, wystawy, pokazy filmów dokumentalnych są dostępne i otwarte dla publiczności a wstęp wolny.

Czytaj więcej...