Staś Kukulski laureat nagrody SDRP Pomorze Zachodnie fot. Łukasz Kukulski

Już po raz czwarty 6-7 lipca odbył się w Szczecinie Ogólnopolski Konkurs Wokalny o Nagrodę im. Heleny Majdaniec. Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie bardzo chętnie włączyło się w promocję tego arcyciekawego wydarzenia.

„Złota dziesiątka” wybrana z grupy laureatów konkursów międzynarodowych walczyła na scenie Szczecińskiej Agencji Artystycznej o prestiżową Nagrodę imienia szczecińskiej piosenkarki, królowej twista – Heleny Majdaniec oraz 1000 euro ufundowane przez SAWP. Jak co roku jury przewodziła Maria Szabłowska znakomita dziennikarka i znawczyni polskiej piosenki. Prócz niej w komisji zasiedli: Ryszard Poznakowski - kompozytor, twórca niezliczonej ilości przebojów. Krzysztof Dzikowski - autor tekstów, piszący dla największych gwiazd polskiej piosenki. Anna Pawelec – nauczyciel śpiewu i przedstawiciel Stowarzyszenia – dziennikarka Radia Szczecin, Dorota Zamolska.

3z 

- Nie było łatwo – mówiła specjalnie dla nas Maria Szabłowska. – W tym roku młodzi zmierzyli się z utworami jednego z największych poetów polskiej piosenki Janusza Kondratowicza. Zaskoczyła mnie dojrzałość prezentacji.

1

Niewątpliwie wysoki poziom uczestników spowodował, że jury miało nie lada orzech do zgryzienia, komu przyznać Nagrodę im. Heleny Majdaniec. Tym razem trafiła ona do Wiktorii Zwolińskiej z Krakowa, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Anny Jantar pt. „Koncert na deszcz i wiatr”. Także Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie przyznało swoją nagrodę. Prestiżowa „Kaczka” trafiła w ręce przedstawiciela Warszawy – Stasia Kukulskiego, który brawurowo wykonał piosenkę „Zakochani są wśród nas” z repertuaru Szczecinianki – Heleny Majdaniec.

Staś Kukulski

Postanowiliśmy zapytać dyrektora artystycznego i pomysłodawcę Zjazdu Młodych Gwiazd, co szykuje nam za rok. Odpowiedz nas zaskoczyła… - Wciąż się rozwijamy. Za rok jubileuszowa, piąta edycja. Czas oddać całą scenę Helenie Majdaniec. Postanowiłem także otworzyć się na świat. Bardzo chciałbym zaprosić do Szczecina młodych wykonawców zza granicy.

Stasio Kukulski na scenie szczecińskiej Różanki podczas Koncertu Galowego IV Zjazdu Młodych Gwiazd Szczecin 2019. Fot. Jerzy Mociak

Wiktoria Zwolińska z Krakowa wygrała IV Zjazd Młodych Gwiazd Szczecin 2019. Fot. Jerzy Mociak

/zh/