Godlewski Ryszard

Ryszard Godlewski, ur. 24 września 1946 r. w Łodzi. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Współpracując od 1971 r. z działem sportowym „Głosu Szczecińskiego”, pracował jednocześnie w szkole. Szczyci się piękną sportową kartą. Był wicemistrzem Polski juniorów w torowym wyścigu tandemów, członkiem kadry narodowej, a następnie instruktorem kolarstwa w „Arkonii”.

Podczas studiów zdobył uprawnienia instruktora łyżwiarstwa figurowego, narciarstwa i jeździectwa, a także stopnie ratownika wodnego WOPR i żeglarza. Od 1972 r. pracował w dziale sportowym „Kuriera Szczecińskiego”, od 1977 r. w „Głosie Szczecińskim”. Współautor w 1982 r. (z Eugeniuszem Pawłowskim) monografii pt. „Szczecińscy olimpijczycy”. Współzałożyciel ogólnopolskiego Jeździeckiego Klubu Dziennikarzy „Szwadron” i mistrz Polski dziennikarzy (1988) w jeździeckiej konkurencji skoków przez przeszkody. Przez kilka kadencji prezes Klubu Dziennikarzy Sportowych SDP, a następnie SD PRL.

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i wieloma odznakami resortowymi organizacji związanych ze sportem i kulturą fizyczną.