Książka jest zbiorem wspomnień pracowników PRiTV w okresie, gdy wieżowiec radia i telewizji był medialnym centrum Szczecina. Pokazuje pracę mediów od kuchni i mówi o osobowościach mikrofonu i ekranu. Praca nie jest monografią, ale przez ludzkie wspomnienia pokazuje przygotowanie programu i związane z nim zdarzenia, których uczestnikami byli dziennikarze. Poważne, doniosłe, tragiczne, smutne i zabawne.  Pozycja zawiera wątki związane z budową obiektu i dalszymi planami rozbudowy, oraz zachowane dokumenty i wycinki prasowe. Dzięki bogatej i do tej pory niepublikowanej dokumentacji fotograficznej ze zbiorów prywatnych udało się pokazać klimat tamtych czasów.


O Autorach

Anna Kolmer – dziennikarka radiowa i telewizyjna, publicystka i komentatorka, związana z Polskim Radiem w Szczecinie. W radiu autorka programów o tematyce społeczno-gospodarczej, samorządowej, oświatowej, regionalnej i ekologicznej. Jest twórcą wielokrotnie nagradzanych reportaży..Od (1998 - 2016) z przerwami współpracowała z Oddziałem Regionalnej Telewizji Szczecin. Współautorka programu cyklicznego „Za rogatkami" „Ekoregion", reportaży o tematyce społecznej i ekologicznej.

Helena Kwiatkowska - dziennikarka TVP (1987-1994), właścicielka Filmowej Agencji SENSUS (1994-1995), dziennikarka działu społeczno – politycznego „Kuriera Szczecińskiego” (1998- 2005). W latach 2004–2011 współpracowała z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu.

Jarosław Dalecki - dziennikarz, publicysta, autor, rozpoczął pracę radiu w 1983. Autor programów popularno-naukowych, specjalizujący się w zagadnieniach ekonomicznych, informatycznych i nowych technologiach. Twórca cyklu słuchowisk z wykorzystaniem syntezy mowy. Jeden z pierwszych polskich podcasterów i vodcasterów. Wieloletni wydawca dzienników i „Studia Bałtyk”. Twórca pomysłu niebywale popularnego słuchowiska edukacyjnego z zakresu informatyki „Trącić myszką”, które wyemitowano w ponad  300 odcinkach.


Redaktor wydania

Janina Piotrowska - pracę w zawodzie dziennikarskim rozpoczęła ( 1978 ) w gazecie zakładowej Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Gryf” –  „Rybak Dalekomorski”, następnie w „Bryzie”, „Morzu i Ziemi”, Polskiej Agencji Prasowej. Specjalizowała się w tematyce społeczno-gospodarczej. Współzałożycielka wydawnictwa „Bipress” (1990). Przez 23 lata prowadząc  to wydawnictwo wydaje: książki, foldery, wydawnictwa okolicznościowe, magazyn promocyjno-gospodarczy w języku polskim i niemieckim ”Nadmorski Przegląd Gospodarczy BIP”, przekształcony następnie (2007)  w” Nadmorski Przegląd Gospodarczy”, ukazujący się na całym polskim wybrzeżu.Recenzja książek „Kulisy mikrofonu i ekranu" oraz „Minidykcjonarz” - ocenia profesor Eryk Krasucki

Recenzja książek „Kulisy mikrofonu i ekranu" oraz „Minidykcjonarz” - recenzja Pauliny Olechowskiej


Kup książkę: Kulisy mikrofonu i ekranu – historia pewnego wieżowca - tom I »»»


Sponsorzy

logo_um_szczecin.jpg
logo_remondis.jpg
logo_technopark.jpg
logo_vienna_house.jpg
logo_grupa_azoty.jpg
logo_ide_invest.jpg