z red. Moniką Mazanek-Wilczyńską realizatorką filmu „Monte Casino - pamięć o bitwie” rozmawia Elżbieta Karasiewicz

4.04 odbyło się spotkanie z czytelnikami

SDRP Pomorze Zachodnie i Książnica Pomorska zapraszają na spotkanie autorskie z Arturem Kubajem (ur.1972) z okazji wydania książki Solidarny Szczecin

Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie otwiera o godz. 16 wystawę Roberta Jundo RJ24.

Ocalić od zapomnienia z SDRP Pomorze Zachodnie - akcja dokumentowania dokonań dziennikarzy naszego regionu trwa i przynosi efekty. Udało się zebrać sporo zdjęć, filmów, plakatów, a nawet sprzętu wykorzystywanego w radiu i telewizji.       

Sztuka na receptę to niezwykłą podróż przez świat kreatywności i sztuki dla młodych mieszkańców Szczecina, skierowany jest do młodzieży w wieku od 16 do 25 lat. Warsztaty kreatywne, odbędą się od 4 kwietnia do 6 czerwca 2024 roku dając uczestnikom możliwość eksploracji różnych form sztuki i kreatywności.

Do tegorocznej rywalizacji w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską autorzy i autorki z polskich i niemieckich redakcji prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych zgłosili 171 materiałów. Do końca marca 2024 r. organizatorzy ogłoszą maksymalnie 30 prac nominowanych do ścisłego finału.

Przyjaciele

Zapraszam gorąco na moje spotkanie autorskie, które odbędzie się już za tydzień. Nadałem mu tytuł, bo każda figura, nawet retoryczna, powinna mieć swój strój: „To nie sama historia jest nudna, ale sposób, w jaki się o niej opowiada”.

Szkolenie odbędzie się w dniach 8 oraz 9 marca 2024 roku w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych. Dodatkowo zorganizowane zostaną spotkania online w wymiarze łącznie 4 godzin.