Do tegorocznej rywalizacji w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską autorzy i autorki z polskich i niemieckich redakcji prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych zgłosili 171 materiałów. Do końca marca 2024 r. organizatorzy ogłoszą maksymalnie 30 prac nominowanych do ścisłego finału.

Przyjaciele

Zapraszam gorąco na moje spotkanie autorskie, które odbędzie się już za tydzień. Nadałem mu tytuł, bo każda figura, nawet retoryczna, powinna mieć swój strój: „To nie sama historia jest nudna, ale sposób, w jaki się o niej opowiada”.

Szkolenie odbędzie się w dniach 8 oraz 9 marca 2024 roku w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych. Dodatkowo zorganizowane zostaną spotkania online w wymiarze łącznie 4 godzin.

W 105 rocznicę uzyskania przez Polskę Niepodległości Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej ze Szczecina przygotował piękną a zarazem wzniosłą uroczystość  na Skwerze  Kapitanów przy Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni.

rodowity Szczecinianin, urodzony 8 marca 1953 roku. Absolwent  wydziału humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie.

„ Żaglonauci” jest propozycją Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie dla wszystkich zakochanych q morzu i podróżach. Tytuł cyklu spotkań z podróżnikami i ludźmi morza pochodzi z książki Rudolfa „Ruday” Krautschneidera, marynisty i żeglarza.  

VII Międzynarodowy Kongres Kreatywny

Już 12 października zapraszamy na otwarcie wystawy studentek Akademii Sztuki Wydziału Malarstwa - Ewy Matyaszek oraz Aleksandry Maciulewicz pod tytułem "Poezja Przestrzeni: obraz duszy w pejzażu".


Ważna informacja: Pożegnanie Zbigniewa odbędzie się w czwartek 12 października 2023 r. o godz. 13.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie  (kaplica główna).


Zbigniew Puchalski urodził się 10 września1933 w Moszczance. Dziennikarz, publicysta, wieloletni dyrektor Rozgłośni Polskiego Radia a później Ośrodka Radia i Telewizji w Szczecinie. Pochodził z rodziny wojskowej. Do wybuchu wojny mieszkał w Jarosławiu na Podkarpaciu. Okupację spędził na Kielecczyźnie. Tam uczęszczał do szkoły powszechnej. W 1942 roku stracił ojca, którego zamordowano w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Archiwum  Państwowe w Szczecinie jest organizatorem Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa. W tym roku we wrześniu, w każdy wtorek miesiąca, prezentowane będą tematy związane z określonymi branżami aktywności jej mieszkańców w połączeniu z zgromadzonymi eksponatami. Archiwum Państwowe otwiera na ten czas swoje magazyny i zasoby archiwalne by każdy kto interesuje się dorobkiem społecznym mógł skonfrontować swoją wiedzę z tym co gromadzi się dla potomnych.

Festiwalu Piosenki Harcerskiej “Brzask 2023”  już po raz ósmy  odbędzie się w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie, 10.09.2023r. o godz.10.00