W niedzielę, 5 czerwca, na Jasnych Błoniach po raz piętnasty odbyło się wielkie święto III sektora. Tradycyjnie teren podzielono na tematyczne strefy.

Rondo Historii zapełniły grupy rekonstrukcyjne. W Zaułku Artystów powstała niezwykła galeria malarstwa, rzeźby i rękodzieła. Park Aktywnych przyciągał grami i zawodami sportowymi, a w Gościńcu Smaków serwowano regionalne potrawy. Wesołą zabawę zapewniono najmłodszym na Placu Uśmiechów. W Skwerze Zaufania można było zdobyć wiedzę o bezpieczeństwie i o pierwszej pomocy przedmedycznej, a w Zakątku Zdrowia i Urody dowiedzieć się m. in. jak zadbać o zdrowy tryb życia. W Alei Biznesu wystawiły się przedsiębiorstwa, których codzienna praca opiera się na społecznej odpowiedzialności biznesu. Były jeszcze Szpaler Życzliwych, Bulwar Marzeń i Amfiteatr. Ogółem 160 organizacji społecznych zaprezentowało swoją działalność. Wśród nich także i my, Stowarzyszenie Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie”.

Na naszym stoisku promowaliśmy twórczość pisarską dziennikarzy. Własne książki prezentował red. Michał Rembas, dziennikarz, popularyzator turystyki i architektury Szczecina. Odwiedzający nas szczecinianie mogli obejrzeć retransmisję 25. edycji Gali Dziennikarskiej, która co roku zamyka Konkurs „Dziennikarz Roku”. Pochwaliliśmy się naszym nowym przedsięwzięciem – portalem internetowym zachodniopomorskie-info.pl. Redakcja, pod kierunkiem red. Andrzeja Wiśniewskiego, informuje o wydarzeniach gospodarczych, kulturze, sprawach społecznych Szczecina i regionu.

Dopisała pogoda. Błękitne niebo i gorące słońce zachęcały szczecinian do spacerów, co sprawiło, że organizatorzy „Platanów” i działacze społeczni mieli satysfakcję z udanego spotkania. Głównymi realizatorami Szczecińskiego Spotkania Organizacji Społecznych są: Gmina Miasto Szczecin, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Fundacja Sektor3, Stowarzyszenie Media Dizajn oraz Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Tekst: Danuta Sepuco
Zdjęcia: Jarosław Dalecki, Marek Czasnojć