Pierwszy w 2022 roku wernisaż w INKU na którym będą uczennice i uczniwie szczecińskiego Technikum Kreatywnego ze Szczecina, szkoły kształcącej w zawodzie Technik Fotografii i Multimediów.

Kuratorem wystawy jest Kamil Winnicki. Prace uczennic i uczniów to portrety, które zostały stworzone na długim czasie* naświetlania. Dzięki tak wydłużonej ekspozycji mogli malować światłem, tworzyć podwójną ekspozycję czy naświetlać w taki sposób, aby wypełnić barwami kadr. Na zdjęciach został uchwycony ruch, czyli główny motyw, który chcieliśmy pokazać. Czas powstawania zdjęcia, ruch światłem, rozmycie ukazują jedną z zatrzymanych klatek wybranych przez autorki i autorów zdjęć. Kompozycje w zdjęciach jak i finalna wersja zdjęcia wyglądają jakby kadry były wyciągnięte z gry komputerowej czy filmów science fiction. Trzeba dodać, ze w nich brak użycia jakiejkolwiek edycji. Ważnym aspektem tworzenia prac było zaangażowanie dużej grupy uczniów. Najczęściej przy jednym zdjęciu pracowało około 8 osób.

Kurator: Kamil Winnicki Autorki i autorzy: Angelina Dobreńko, Julia Tomaszewska, Oliwia Zasim, Maja Gajowiecka, Hanna Wardęga, Lucius Cwikowski, Zuzanna Iwan, Paweł Krutul, Monika Cieszyńska, Klaudia Jurga, Wiktor Hawryluk , Edgar Junda, Natalia Kamińska, Maciej Wojtkowiak i Damir Serheiev

Wernisaż odbędzie się w piątek 14 stycznia 2022 roku o godz. 17:00.

Wystawa będzie dostępna do 28 stycznia w INKU al. Wojska Polskiego 90