Wystawa pt. „W świecie dźwięku i obrazu. Od fonografu do stereofonii / Od tarczy Nipkowa do 4K.” została otwarta w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji  26 listopada bieżącego roku.

Obecnych było 30 osób, w związku z reżimem covidowym i wynikającymi z niego restrykcjami. Byli obecni także byli i obecni pracownicy mediów m.in. Zbigniew Kosiorowski, Wiesław  Zajdel, Małgorzata Furga i Jerzy Jurgiel, Urszula Dembińska, Anna Beata Czerniawska, Marek Czasnojć, Elżbieta Karasiewicz , oraz Ronald Laska prezes zarządu Remondis Szczecin Sp. zo.o  , Andrzej Feterowski prezes zarządu Szczecińskiego Parku Naukowo- Technologicznego , politycy( Stanisław Wziątek, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego) oraz dziennikarze z radia, telewizji i prasy. 

Wystawa spotkała się z „ciepłym” przyjęciem mieszkańców Szczecina, jednak reżim covidowy obowiązujący wszystkie muzea w kraju nie pozwala na jej obejrzenie  sporej grupie zainteresowanych. Telewizory „Ametyst”, „Belweder”, „Rafael Philips”, „Atol” -  cieszą się zainteresowaniem młodszych zwiedzających, a ich rodzice i dziadkowie muszą włożyć sporo wysiłku w wytłumaczenie im, że obraz nie był kolorowy i że pilot do telewizora jest stosunkowo młodym wynalazkiem. Stoją i leżą w gablotach  reporterskie magnetofony, mikrofony , radioodbiorniki  np. Jacek z 1971 roku z Diory i radio-magnetofon Z – 240, firmy Kasprzak, za którym nie raz trzeba było stać w długiej kolejce przed sklepem na pl. Lotników.  Aby umożliwić zwiedzającym obejrzenie tych „cudów techniki” przedłużono termin zamknięcia wystawy do 31.03.2022.

Więcej informacji na stronie wydarzenia »»