Przypominamy o naszej akcji zbierania artefaktów związanych z radiem i telewizją, rzeczy, które zachowały się wbrew upływowi czasu w naszych szufladach, w książkach, jako zakładki, czy luźne szpargały, których szkoda było wyrzucić. Czasami drzemią spokojnie zakurzone w piwnicach, gdzie na przysłowiową chwilę trafił widoczny na zdjęciu monitor z telewizji z lat 80-90 i dziś nikt nie pamięta, skąd on się tam znalazł i jakim cudem trafił ...

Podobnie było z nagraniami, jak chcieliśmy zrobić przyjemność naszej Babci i zarejestrować na szpulce taśmy ZK 120 ... życzenia, specjalnie dla niej, w radiowym koncercie życzeń ...

Po magnetofonie nie został nawet „pył dziejowy”, ale taśma, czy kaseta z życzeniami dalej stoi na półce.

Szukamy fotek drzemiących w pudełkach po butach i zakamarkach naszych szuflad, a nawet tylko ich skanów, oraz wielu podobnych "znalezisk" ...

Przemijanie dotyczy nas wszystkich i jest nieuniknione, ale jak można zatrzymać czas, zachowując artefakty z tamtych lat, należy to zrobić i od dwóch lat podobne pamiątki gromadzi SDRP Pomorze Zachodnie.

Dzięki działalności stowarzyszenia udało się zorganizować wystawę „W Świecie dźwięku i obrazu” w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie .

Powstała RadioGra i film o radiu, udało się przygotować dwutomowe wydawnictwo - książkę mówiącą o historii radia i telewizji, a teraz kończony jest już kolejny film o historii wieżowca.

Kontakt do nas SDRP Pomorze Zachodnie

Nie pozwólmy, aby kolejne bezcenne pamiątki trafiły na śmietnik, ale przekażmy do muzeum w którym powstanie kolejna ekspozycja.

Przypominamy że nasza akcja trwa już drugi rok, a na FB od sierpnia dzielimy się z Wami informacjami o prowadzonych przez SDRP projektach.