Filharmonia w Szczecinie stanie się miejscem, w którym przez dwanaście godzin będzie można usłyszeć wyłącznie kompozycje Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu 4 wybitnych pianistów.

Dla melomanów, którzy przyjdą do Lodowego Pałacu, przygotowano wiele atrakcji.

Dla osób, które nie mogą być w tym dniu z nami, zapraszamy na nasz kanał na platformie YouTube. Link do transmisji na żywo

Wydarzenie rozpocznie się sobotę 4 czerwca o godzinie 20:00 i potrwa do niedzieli 5 czerwca do godz. 8:00. W Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie przez 12-godzin można będzie słuchać muzyki Jana Sebastiana Bacha, a wstęp jest bezpłatny i otwarty dla publiczności.

Głównym punktem tego wydarzenia będzie wyjątkowy, wymagający nie lada wytrzymałości, ponad czterogodzinny recital w wykonaniu jednego artysty - uznanego austriackiego pianisty Aarona Pilsana. Podczas koncertu usłyszymy I i II tom Bacha Well-Tempered Clavier, a także wiele innych utworów niemieckiego kompozytora. Oprócz Pilsana, na scenie zobaczymy także obecnie najbardziej znanego ukraińskiego pianistę - Aleksieja Grynyuka, który otworzy wydarzenie, grając dwa utwory Bacha. Wydarzenie będzie bogate w wiele muzycznych niespodzianek, jak premiery online, a także wywiady z artystami.

Jest to koncert charytatywny, dlatego zapraszamy słuchaczy do przekazania darowizny na wybraną przez siebie organizację wspierającą Ukrainę, rekomendujemy:

Bachaton info