Elizabeth von Arnim zaprosiła wszystkich mieszkańców regionu w niedzielę do kompleksu rekreacyjnego Mierzynianka na Polsko - Niemiecki Festiwal Róż w Mierzynie. 

Imprezę rozpoczął barwny korowód współczesnych naśladowczyń hrabiny Elizabeth von Arnim we wspaniałych kwiatowych strojach nawiązujących do mody z XIX w. Uwagę przyciągały piękne kompozycje kwiatowe, oraz cudownie kwitnące odmiany róż wielu gatunków. Powietrze było przesycone ich zapachem, ale nie zabrakło też bardziej przyziemnych woni, a to za sprawą specjałów kuchni białoruskiej i ukraińskiej, których można było spróbować podczas festiwalu.

polsko niemiecki festiwal roz w mierzynie01polsko niemiecki festiwal roz w mierzynie03

Były prezentacje, warsztaty, jarmark, kiermasz książek, wystawy florystyczne, malarskie i rękodzielnicze. Występowała grupa teatralna „TeArt na Raz” z przedstawieniem „Róża”, zrealizowanym według scenariusza Andrzeja Klepadły, wyreżyserowana przez Marka Brzezińskiego. Na scenie nie zabrakło zespołów Tymczasem, Poza Czasem, BBK, M.A.K. oraz Joanny Sinkiewicz. Przez cały czas odbywały się pokazy mody floralnej.