W środę 26 października Filharmonia zaprasza o  18:00  do Galerii Poziom 4 na otwarcie wystawy prac Przemysława Garczyńskiego – malarza i grafika. Bezpłatne wejściówki na wernisaż można otrzymać w kasie Filharmonii.

Przemysław Garczyński (ur. w 1988 roku w Lublinie) ukończył grafikę na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie zatrudniony na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa jako asystent. Zajmuje się malarstwem, malarstwem ściennym i grafiką.

„W obrazach Przemysława Garczyńskiego odbijają się krajobrazy, które pozornie znamy – pole z pojedynczym domkiem, drzewo, maszt telewizyjny czy gęsto zaludniona miejska dżungla. Na tle niefiguratywnego malarstwa jego prace charakteryzują się przede wszystkim pewną przekorą. Obrazy artysty stanowią refleksję na temat pejzażu, w którym królują linia i kolor. (...) Malarstwo Garczyńskiego jest totalne, opowiada świat za pomocą matematycznych kompozycji, które artysta maluje intuicyjnie i jednocześnie bardzo pewnie. Stanowi ono metaforę świata, w którym żyjemy” . [Agata Nowosielska]