EasyFootings - producent prefabrykatów fundamentowych został zwycięzcą trzeciej edycji konkursu gospodarczego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Na podium znaleźli się również True Rider - firma produkująca odzież dla jeźdźców konnych oraz WIKK.ME - manufaktura zdrowej żywności. Dziewczyny, które zdobywają rynek znakomitą granolą, zgarnęły dodatkowo nagrodę publiczności. Gala w Operze na Zamku, podczas której wyróżniono innowatorów regionalnej gospodarki, była też inauguracją Roku Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim.

Poniedziałkowy wieczór w Operze był świętem zachodniopomorskich przedsiębiorców. Mikro, małych i średnich firm, które odnoszą sukcesy w biznesie, wdrażają innowacyjne produkty i usługi, zdobywają nowe rynki.

- Chciałbym podziękować za przyjęcie zaproszenia na dzisiejszą galę i na ten konkurs, który po raz trzeci organizujemy dla zachodniopomorskiej przedsiębiorczości. To dla nas szczególnie istotne, bo jest potwierdzeniem, że to, co robimy, ma również państwa uznanie – mówił na powitanie marszałek Olgierd Geblewicz. - Jeżeli zastanowimy się, jak miasta, jak regiony przekuwają swoje deficyty, swoje problemy w sukces, to nie ma jednej odpowiedzi. Każdy region ma w tym zakresie swoją historię. Natomiast my jesteśmy świadkami tego, jaką piękną historię, w zakresie przemiany gospodarczej, w ostatnich latach przeszło Pomorze Zachodnie. Z regionu, w którym było prawie 20-procentowe bezrobocie, a w niektórych obszarach nawet ponad 30-procentowe, stało się regionem, który dzisiaj jest doceniany na arenie europejskiej. A namacalnym dowodem tego jest nagroda Europejski Region Przedsiębiorczości. To symbol uznania dla wszystkich państwa. Dla państwa wysiłków w budowaniu nowoczesnej, innowacyjnej gospodarki.

twoj biznes pod bandera sukcesu 02

Marszałek gratulował zachodniopomorskim przedsiębiorcom, dziękował za udział w konkursie gospodarczym, zachęcał też do uczestnictwa w networkingu, który zaplanowano jako część finałowej gali.

- Naszą intencją, jako władz województwa, jest – tak jak w medycynie, primum non nocere – po pierwsze nie przeszkadzać zachodniopomorskiemu biznesowi. Ale po drugie również wspierać, gdzie tylko możemy. Inspirować, gdzie tylko potrafimy. Mam nadzieję, że to będzie nasza wspólna recepta na dalsze sukcesy.

Wsparcie w formule konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” realizowane jest od 2018 roku. Drugą edycję zorganizowano w 2019 r., później była pandemiczna przerwa, a w 2022 r. do trzeciej edycji zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Prawie 150! Spośród nich kapituła konkursowa wyłoniła 10 finalistów. Podczas gali w Operze na Zamku ogłoszono zwycięzców.

I nagrodę (30 tys. zł) otrzymała firma Easyfootings, która podbija rynek budowlany innowacyjnymi technologiami. Produkuje m.in. fundamenty mikropalowe, modułowe konstrukcje różnych obiektów, a także śruby do drzew, które umożliwiają budowę domków czy parków linowych, ale nie szkodzą naturze.

Nagrodę za drugie miejsce w konkursie ( i bon o wartości 25 tys. zł) otrzymała Natalie Palacz, założycielka firmy True Rider wytwarzającej odzież techniczna dla jeźdźców konnych.

Trzecią nagrodę (20 tys. zł) przyznano WIKK.ME WIKTORIA STASZAK STASZKÓW, czyli działającej w Szczecinie manufakturze zdrowej żywności. Pani Wiktoria, jej siostra i grupa przyjaciółek specjalizuje się w produkcji granoli z najwyższej jakości składników.

(…)

Więcej informacji i relacja z finału konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”:

https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/najbardziej-innowacyjni-przedsiebiorcy-nagrodzeni-final-konkursu-twoj-biznes-pod-bandera-sukcesu-0

Zdjęcia: https://flic.kr/s/aHBqjArg3C