Zapraszamy na benefis Marka Boszko-Rudnickiego który odbędzie się 20.06.2023 w sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej.

Marek Boszko-Rudnicki jest autorem wielu publikacji dotyczących tajemnic historii i odkryć z pogranicza nauki nieakademickiej. Odzwierciedlił je w kilkuset artykułach odkrywających prawdę na nowo. Pracował w tygodniku “Morze i Ziemia”, dziennikach “Kurier Szczeciński” i “Głos Szczeciński”, współpracował z opiniotwórczym tygodnikiem “Młoda Polska”, miesięcznikiem “Przedsiębiorca zachodniopomorski”, tygodnikami “Solidarność ’80” i “Baszta”.

Spod jego pióra wyszła seria poruszających thrillerów: “Szpony diabła”, “Remedium 111”, “Krwawy bursztyn”, które jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie sugerowały te wydarzenia ukazując imperialistyczne dążenia Rosji. Kolejna seria dotyczy okresu wojny polsko – bolszewickiej: “Vakho. Wilcze szczenię” (wydanie amerykańskie - "Vakho: The Wolf's Cub") oraz “Vakho. Czerwone wrota”, w których pokazuje mentalność bolszewizmu i jego skłonność do agresji. Ma też na koncie powieści o tematyce paleoastronautycznej (co dla śledzących amerykańskie przygotowania do lotu na Marsa może być swoistym wejrzeniem w tajemniczą przeszłość rodzącą obecną teraźniejszość): “Kołowrót dziejów” i “Bękarty bogów”.

marek rudnicki benefis 02

Laureat wielu nagród dziennikarskich SDP, SDRP i BBC. Pracując jako dziennikarz współtworzył pierwszy w Polsce związek zawodowy dziennikarzy (Syndykat Dziennikarzy Polskich) oraz organizował przy współpracy norweskich związków zawodowych, związek zawodowy dziennikarzy w prasie podległej koncernowi Orkla Media Poland.

Z wykształcenia informatyk i ekonomista. Pasjonat gór i historii.

Benefis Marka Boszko-Rudnickiego który odbędzie się 20.06.2023 w sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, wejście od ul Dworcowej. Prowadzenie Anna Kolmer.

marek rudnicki benefis 01