Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest organizatorem XIII edycji Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane od 1 sierpnia do 24 września, a laureaci będą wybierani w dwóch kategoriach: osoba szczególnie zasłużona w działania na rzecz dzieci oraz organizacja pozarządowa, która w sposób szczególny pomaga dzieciom.

 

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 17 listopada br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman, przyznawana po raz trzynasty przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, ma na celu promowanie i docenianie osób i organizacji, które z energią, pasją i oddaniem pomagają dzieciom, dając im siłę, poczucie bezpieczeństwa i wiarę we własne możliwości. Nagroda to dowód uznania dla nich, ale też sposób pielęgnowania pamięci o Alinie Margolis-Edelman, wybitnej lekarce i społeczniczce, uczestniczce powstania warszawskiego, założycielce Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), która całe swoje życie poświęciła pomocy ludziom, a dzieciom w szczególności.

Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman to ważne wyróżnienie. Jest nie tylko dowodem uznania dla osób i organizacji za ich wysiłek i oddanie, ale także inspiracją i motywacją dla wszystkich profesjonalistów i organizacji, którzy codziennie poświęcają się niesieniu pomocy najmłodszym. Ta nagroda stanowi świadectwo siły i determinacji, jakie wkładają w zapewnienie dzieciom wsparcia i bezpieczeństwa – mówi Monika Kamińska, rzeczniczka prasowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zgłoszenia mogą nadsyłać osoby prywatne, organizacje społeczne, instytucje państwowe i samorządowe. Zgłoszenie do Nagrody powinno zawierać:

  • wypełniony wniosek zgłoszeniowy na temat działalności kandydata/ki lub organizacji na rzecz dzieci i jego/jej osiągnięć;
  • CV kandydata/ki (dotyczy tylko kategorii I: osoba szczególnie zasłużona w działania na rzecz dzieci).

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 24 września 2023 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stroniefundacji.

Kandydatami mogą być m.in.:

  • wolontariusze lub pracownicy organizacji pozarządowych, sektora oświaty, ochrony zdrowia, opieki społecznej, wymiaru sprawiedliwości, nauczyciele, psychologowie, pedagodzy i edukatorzy, lekarze i pielęgniarki, asystenci społeczni, itp.
  • organizacje pozarządowe działające na terenie Polski.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń Kapituła Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman, wybierze finalistów z każdej kategorii. W ostatecznym głosowaniu Kapituły, której przewodniczy Agnieszka Holland, nastąpi wybór zwycięzców. Laureaci otrzymają statuetkę oraz dyplomy.

Ceremonia wręczenia Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman odbędzie się podczas uroczystej gali, 17 listopada br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.