W piątek, 23 marca br., poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu DZIENNIKARZ ROKU 2011. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło  podczas uroczystej gali w Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin, o godz. 18. Jak co roku wręczane były trzy nagrody: DZIENNIKARZ ROKU 2011, NAGRODA SPECJALNA im. red. Bogdana Czubasiewicza i NAGRODA DZIENNIKARZY. Ostatnia z wymienionych nagród przyznawana jest osobie, która w ubiegłym roku osiągnęła sukces zawodowy lub na koncie inne wybitne osiągnięcia na rzecz Szczecina i regionu.

W kategorii DZIENNIKARZ ROKU 2011 kapituła konkursu nominowała następujące osoby: Anetę Łuczkowską i Alicję Rucińską z TVN 24, Agnieszkę Spirydowicz i Dariusza Staniewskiego z „Kuriera Szczecińskiego”, Mariusza Parkitnego z „Głosu Szczecińskiego”, Jolantę Kowalewską z "Gazety Wyborczej" oraz Agatę Rokicką z Polskiego Radia Szczecin. Tytuł otrzymała Agata Rokicka z Polskiego Radia Szczecin.

Do NAGRODY SPECJALNEJ nominowano: Piotra Jasinę i Krystynę Pohl z "Głosu Szczecińskiego" oraz Romana Cieplińskiego z „Kuriera Szczecińskiego”. Tytuł otrzymał Piotr Jasina z "Głosu Szczecińskiego".

Do NAGRODY DZIENNIKARZY nominowano: Agnieszkę Kuchcińska-Kurcz – pomysłodawczyni i realizatorka idei budowy w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy oraz Krzysztofa Bobalę i Leopolda Korytkowskiego – organizatorzy Mistrzostw Europy w Pływaniu, w grudniu ubiegłego roku. Tytuł otrzymała Agnieszka Kuchcińska-Kurcz.

Kapituła konkursu pracowała w następującym składzie: Jarosław Marendziak (przewodniczący) – Telewizja Polska Szczecin, Marek Klasa – „Kurier Szczeciński”, Przemysław Szymańczyk – Polskie Radio Szczecin, Piotr Jasina „Głos Szczeciński, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Jan Zarzycki – Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie”.

Sponsorami i partnerami XXI edycji konkursu szczecińskich dziennikarzy są: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Polska Żegluga Morska, Remondis Szczecin, Bosman Browar Szczecin, „Kurier Szczeciński”, Polskie Radio Szczecin, Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Szczecinie, Centrum Motorowodne w Szczecinie.

Fotorelacja z finałowej gali XXI edycji konkursu "Dziennikarz Roku":