Gala Konkursu „Dziennikarz Roku 2019” pierwotnie miała odbyć się 2. kwietnia, jednak ze względu na panującą sytuację epidemiczną Kapituła Konkursu podjęła decyzję o jej odwołaniu. W maju Zarząd SDRP „Pomorze Zachodnie”, organizator Konkursu, zaplanował zorganizowanie skromnej uroczystości wręczenia nagród i dyplomów zarówno laureatom jak i nominowanym - 3 września o godz. 18.00 w KLUBIE „13 MUZ”.

Niestety, z powodu trwającej pandemii koronawirusa i obowiązujących przepisów dot. zachowania odstępu społecznego, i ten termin okazał nierealny.

W komunikacje z dn. 29 maja opublikowaliśmy nazwiska wszystkich nominowanych, bez uwzględnienia kategorii nagrody. Na wniosek Kapituły Zarząd SDRP „Pomorze Zachodnie” przedstawia laureatów w poszczególnych kategoriach:

  • Nagroda Specjalna im. red. Bogdana Czubasiewicz – Wojciech Sobecki (portal Info Mare) oraz Joanna Tryniszewska i Joanna Klimowska-Kronic (autorki programu TVP 3 „Wiatr od morza”);
  • Nagroda Dziennikarzy – prof. Andrzej Tomczak – malarz, rysownik, scenograf;
  • Debiut Roku 2019 – Paulina Muskała-Szwaja (TVP 3 Szczecin);
  • Super Kaczka – Marek Osajda - dziennikarz, filmowiec dokumentalista;
  • Nowe Media – zespół Polskiego Radia Szczecin S.A.;
  • Socjal Media – Matt Olech, bloger (www.mattolech.pl, www.vlog.mattolech.pl).

Kapituła nie przyznała nagrody w kategorii Dziennikarz Roku 2019.

Najprawdopodobniej w październiku odbędzie się kameralna uroczystość wręczenia nagród Konkursu Dziennikarz Roku 2019, o której laureaci zostaną powiadomieni w stosownym terminie.

Wszystkim nominowanym i laureatom serdecznie gratulujemy.

Zarząd SDRP „Pomorze Zachodnie”