2 czerwca na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się finał konkursu „Pierwszy Milion” oraz debata „Jak z sukcesem wejść na rynek pracy”. Konkurs został objęty patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie".

Zwycięzcami konkursu „Pierwszy Milion” zostali Wiesława Wojtkowiak i Adrian Walota. W nagrodę otrzymali czek na 3000 zł. Drugie miejsce i 2000 zł zdobyli Joanna Ignaczak i Krystian Felis. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł wygrali Paulina Urbańska i Krzysztof Wójcik.

W trakcie rozgrywanego finału studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług zmierzyli się w konkursie Wiedzy o Finansach. Najlepsza okazała się Marta Bielarz. Zwyciężczyni otrzymała  PocketBook 640 Aqua Blue. Drugie miejsce ex aequo zdobyli Marcin Rutkowski i Mateusz Ciepłucha, którzy otrzymali grę planszową Cashflow 101.

Podczas rozgrywek odbyła się debata „Jak z sukcesem wejść na rynek pracy”. O tym, jak rozpocząć karierę zawodową dyskutowali dr Tomasz Norek, Prodziekan ds. studenckich WZiEU US, Kamila Bogusławska, Dyrektor Biura Strategii Urzędu Miasta Szczecina, Katarzyna Brzychcy, Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, Konrad Gaweł, Manager Business Link Szczecin i Ludwika Michałowska, Campus Recruitment Specialist, Citibank Europe Plc. Debatę poprowadził dziennikarz Maciej Zdziarski.

uczestnicy debaty „Jak z sukcesem wejść na rynek pracy”

Podczas dyskusji eksperci radzili, by o przyszłej pracy myśleć już podczas studiów, gdyż wiedza merytoryczna to nie wszystko. Zdarza się, że osoba o dużej wiedzy specjalistycznej nie posiada cenionych przez pracodawców kompetencji miękkich, np. umiejętności zarządzania zespołem, pracy w zespole czy nie są kreatywne. Natomiast wysyłając CV ważne jest, by zgłębić działalność firmy, do której zostanie ono wysłane. Dzięki temu potencjalny pracownik nie będzie zaskoczony na rozmowie kwalifikacyjnej, kiedy usłyszy pytanie o sugestie i pomysły na zmiany w firmie.

uczestnicy konkursu dotyczącego wiedzy o finansach

Po debacie studenci wzięli udział w warsztatach kompetencyjnych „Rekrutacja bez tajemnic. Jak sprawić, żeby każdy chciał Cię zatrudnić” poprowadzonych przez Ludwikę Michałowską, ekspert z działu rekrutacji Citibank Europe Plc. Podczas warsztatów studenci dowiedzieli się, że warto w CV zamieścić aktualne zdjęcie czy informację o osiągniętych dotychczas sukcesach.

warsztaty kompetencyjne dla studentów „Rekrutacja bez tajemnic. Jak sprawić, żeby każdy chciał Cię zatrudnić”

Wydarzenie organizowane było przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Tekst: Przemysław Pluskota