Pod wspólnym tytułem „Piórem, mikrofonem i kamerą” SDRP Pomorza Zachodniego zaczyna publikowanie wspomnień nestorów dziennikarstwa na Pomorzu Zachodnim.

Przez siedemdziesiąt lat dziennikarze towarzyszyli ważnym wydarzeniom, pokazywali otaczającą rzeczywistość i relacjonowali to co działo się w naszym regionie. Pionierzy dziennikarstwa posługiwali się tylko piórem, zamienionym później na długopis. Z biegiem czasu nieśmiało pojawiały się pierwsze magnetofony, chwilę później pierwsze kamery i coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Przybywało mediów i dziennikarzy, zmieniały się cele i zadania stawiane mediom.

Z racji 70 lat dziennikarstwa na Pomorzu Zachodnim, nadszedł czas podsumowań i refleksji nad zawodem, który w ostatnim czasie przeżywa kryzys i nie jest jak jeszcze niedawno, zawodem zaufania społecznego. Dziś pora zachować dla następnych pokoleń, wspomnienia tych, co stawiali pierwsze kroki w zawodzie i temu właśnie celowi ma służyć cykl „Piórem, mikrofonem i kamerą”.

Przystępując do jego realizacji SDRP Pomorza Zachodniego nie zamierza wyręczać historyków i medioznawców. Celem Stowarzyszenia jest pokazanie ludzi mediów takimi jakimi byli: kompetentnych, dowcipnych, zaangażowanych … ludzi z krwi i kości i spraw jakimi się zajmowali.

Wywiady z nestorami: