Był Sobie Wieżowiec

Projekt filmu dokumentalnego pod roboczym tytułem "Był sobie wieżowiec" ma pokazać ludzi mediów radia i telewizji, którzy pracowali o ORTV Szczecin przy zbiegu ulicy Niedziałkowskiego i alei Wojska Polskiego od momentu budowy tego ośrodka w latach siedemdziesiątych, aż do opuszczenia wieżowca w latach 2005 - 2006. Powodem wyprowadzki radia i telewizji, było między innymi nie spełnianie wymogów przeciwpożarowych przez ten obiekt.

Przez ten czas zrealizowano ogromną ilość programów lokalnych i ogólnopolskich, transmisji, reportaży i dokumentów z których wiele było nagradzanych w Polsce i poza granicami. Media przeszły metamorfozę do czasu programów rejestrowanych i później odtwarzanych na antenie, do całodobowej emisji na żywo. Rewolucja techniczna doprowadził do zmiany mediów z analogowych na cyfrowe.

Projekt filmu dokumentalnego pod roboczym tytułem "Był sobie wieżowiec" uzyskał dofinansowanie Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego POMERANIA.

Na stronie przedstawiamy Państwu zdjęcia z poszczególnych dni zdjęciowych pokazujące proces powstawania filmu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i postaramy się na bieżąco uzupełniać naszą dokumentację.

Image