Z głębokim żalem informujemy, że 25 marca br. zmarł nasz kolega po piórze, wieloletni członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie redaktor Jacek Błędowski.

Urodzony w 1944 roku w Lipowczycach, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Szczecińskiej ( dziś ZUT).Z zawodem dziennikarskim związany od 1968 roku, od ukończenia studiów. Współpracuje z redakcją „Głosu” , „Kuriera”,”7 Głosu Tygodnia”, „Jantara”, przy wydawaniu dodatków akademickich. Kieruje działem reportażu i kultury „Głosu Szczecińskiego”, współpracuje z tygodnikami „Nowoczesność” w Warszawie i „Giełda” w Łodzi oraz „Dziennikiem Szczecińskim” i „The Warsaw Voice”. Od 1994 roku ponownie wraca do „Głosu Szczecińskiego” i współpracuje z redakcją „Maklera Zachodniopomorskiego”.

Zawsze interesowała go w szerokim zakresie problematyka społeczno-kulturalna, akademicka, naukowa, ekonomiczna i ekologiczna. Przeprowadza cykle wywiadów z wybitnymi twórcami polskiej i zagranicznej kultury. Publikuje artykuły o utalentowanych ludziach m.in. o mieszkańcach Szczecina, mówi o konkursach dla młodzieży ”Młodzi Miłośnikami Melpomeny” .Teatr i film zawsze był dla niego bardzo ważny- to jego konik. Z pasją pisze reportaże o ochronie środowiska. Przez pewien czas jest też pracownikiem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W ostatnich latach przybliża społeczności prawobrzeża Szczecina w gazecie „Panorama 7” - Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb” ,tematykę społeczną, pisze czym żyją mieszkańcy jednego z największych osiedli. Prezentuje w niej swoje spostrzeżenia, pisze o nowych inwestycjach i zawsze o ukochanej kulturze.

JACKU – BĘDZIE NAM CIEBIE BARDZO BRAKOWAŁO