Dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze i bardziej mokre… Czas pomyśleć o pożytecznym spędzaniu czasu w zaciszu domowym. Nie ukrywam, że namawiam do tego Państwa również ze względu na bezpieczeństwo związane z szerzącą się epidemią. Aby ten czas nie był czasem straconym, proponuję popracować nad własnym rozwojem. Tak wiele wydarzeń odbywa się teraz w wirtualnym świecie. Tak wiele spraw można załatwić szybciej lub jedynie za pośrednictwem komputera.

Potrzebujecie Państwo przewodnika, który wprowadzi Was w ten świat? Osoby, która wyjaśni do czego służą Facebook, Tweeter, Instagram? Nauczy „poruszać się” po bibliotecznym katalogu? Pokaże jak uporządkować zdjęcia znajdujące się w telefonie? Odkryje tajemnice korzystania z biblioteki książek elektronicznych?

Pracownicy Książnicy Pomorskiej przygotowali dla Państwa szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się tego wszystkiego. Pierwsze doświadczenia zdobywaliśmy podczas wiosennej powszechnej izolacji. Nasze spotkania odbywały się za pośrednictwem komunikatora Skype. Jeśli chcecie Państwo przypomnieć sobie, utrwalić lub zdobyć nową wiedzę i umiejętności serdecznie zapraszamy.

Warsztaty dla seniorów

Oto tematy poszczególnych szkoleń:

 1. Świat książek elektronicznych, czyli jak założyć konto w Legimi?
 2. Świat książek elektronicznych, czyli jak korzystać z Legimi?
 3. Jak korzystać z katalogu Książnicy Pomorskiej?
 4. Biblioteczne ABC, czyli: jak zapisać się do Książnicy Pomorskiej, kiedy aktualizować dane i jak poprawnie wypisać rewers?
 5. Jak założyć skrzynkę pocztową w serwisie gmail.com?
 6. Media społecznościowe, czyli jak założyć konto na Facebooku i zacząć z niego korzystać?
 7. Media społecznościowe, czyli jak założyć konto na Twitterze i zacząć z niego korzystać?
 8. Media społecznościowe, czyli jak założyć konto na Instagramie i zacząć z niego korzystać?
 9. Jak założyć konto na Skypie?
 10. Edycja zdjęć w programach komputerowych.
 11. Program Word – podstawy użytkowania.

Terminy spotkań online za pośrednictwem komunikatora Skype ustalamy po utworzeniu grupy (około 5 osób). Chęć udziału proszę zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Czekamy na Państwa. Warto wykorzystać czas na zdobycie nowych umiejętności.

Tekst : Bogna Tokarska, Kierownik Działu Informacji Naukowej i Promocji Książnicy Pomorskej im. Stanisława Staszica w Szczecinie
Foto: Helena Markowska