Suplement multimedialny jest zalążkiem drugiego tomu publikacji zawierającej wspomnienia dziennikarzy pracujących w radiu i telewizji na przełomie wieków, gdy wieżowiec był medialnym centrum Szczecina.

Pierwotnie zespół redakcyjny zamierzał przygotować jedną książkę w wymiarze do 180 stron, zawierającą notki biograficzne i krótkie wspomnienia żurnalistów. Życie zweryfikowało plany i ostatecznie powstały dwa tomy, razem 460 stron, ze wspomnieniami, notami biograficznymi ponad 110 osób pracujących w radiu i telewizji w Szczecinie, archiwaliami i przeglądem publikacji w prasie z tamtych lat.

Praktycznie do ostatniej chwili napływały kolejne teksty i opracowania od naszych kolegów, których dorobek należy pokazać i zachować dla tych, którzy przyjdą po nas. Dlatego Suplement multimedialny będzie rozszerzany do chwili, gdy uzbieramy wystarczającą ilość materiałów do trzeciego tomu.

Dodatkowo Suplement multimedialny, tak jak RadioGra stanowi uzupełnieni książki o elementy, które są poza zasięgiem publikacji drukowanych. Pokazujemy Państwu to co zostało zebrane w innych publikacjach niezależnych od Wydawnictwa Pomorze, a rozrzuconych w sieci w formie plików audio i video.

Suplement multimedialny będzie podlegał przemianom i w miarę potrzeb planujemy jego rozbudowę o zakładki, które lepiej pokażą jak wyglądało medialne centrum Szczecina i co w nim powstawało. Zapraszamy wszystkich kolegów do współpracy i dzielenia się swoimi wspomnieniami.Recenzja książek „Kulisy mikrofonu i ekranu" oraz „Minidykcjonarz” - ocenia profesor Eryk Krasucki


Sponsorzy

logo_um_szczecin.jpg
logo_remondis.jpg
logo_technopark.jpg
logo_vienna_house.jpg
logo_grupa_azoty.jpg
logo_ide_invest.jpg