Książka jest kontynuacją wspomnień pracowników PRiTV w okresie, gdy wieżowiec radia i telewizji był medialnym centrum Szczecina. Umieszczono w niej biogramy osobowości mikrofonu i ekranu, oraz osób związanych z przygotowaniem programu. W drugiej części umieszczono również wspomnienia twórców audycji i związane z nimi zdarzenia, których byli uczestnikami. Pozycja zawiera zachowane w zbiorach prywatnych dokumenty, pisma wewnętrzne i publikacje. oraz wycinki prasowe. Dzięki bogatej i do tej pory niepublikowanej prywatnej dokumentacji fotograficznej użyczonej przez ludzi radia i telewizji udało się pokazać jak wyglądały media w latach 1970 – 2007, w okresie planowania i budowy wieżowca, aż do jego zamknięcia.


O Autorach

Anna Kolmer – dziennikarka radiowa i telewizyjna, publicystka i komentatorka, związana z Polskim Radiem w Szczecinie. W radiu autorka programów o tematyce społeczno-gospodarczej, samorządowej, oświatowej, regionalnej i ekologicznej. Jest twórcą wielokrotnie nagradzanych reportaży..Od (1998 - 2016) z przerwami współpracowała z Oddziałem Regionalnej Telewizji Szczecin. Współautorka programu cyklicznego „Za rogatkami" „Ekoregion", reportaży o tematyce społecznej i ekologicznej.

Helena Kwiatkowska - dziennikarka TVP (1987-1994), właścicielka Filmowej Agencji SENSUS (1994-1995), dziennikarka działu społeczno – politycznego „Kuriera Szczecińskiego” (1998- 2005). W latach 2004–2011 współpracowała z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu.

Jarosław Dalecki - dziennikarz, publicysta, autor, rozpoczął pracę radiu w 1983. Autor programów popularno-naukowych, specjalizujący się w zagadnieniach ekonomicznych, informatycznych i nowych technologiach. Twórca cyklu słuchowisk z wykorzystaniem syntezy mowy. Jeden z pierwszych polskich podcasterów i vodcasterów. Wieloletni wydawca dzienników i „Studia Bałtyk”. Twórca pomysłu niebywale popularnego słuchowiska edukacyjnego z zakresu informatyki „Trącić myszką”, które wyemitowano w ponad  300 odcinkach.


Redaktor wydania

Janina Piotrowska - pracę w zawodzie dziennikarskim rozpoczęła ( 1978 ) w gazecie zakładowej Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Gryf” –  „Rybak Dalekomorski”, następnie w „Bryzie”, „Morzu i Ziemi”, Polskiej Agencji Prasowej. Specjalizowała się w tematyce społeczno-gospodarczej. Współzałożycielka wydawnictwa „Bipress” (1990). Przez 23 lata prowadząc  to wydawnictwo wydaje: książki, foldery, wydawnictwa okolicznościowe, magazyn promocyjno-gospodarczy w języku polskim i niemieckim ”Nadmorski Przegląd Gospodarczy BIP”, przekształcony następnie (2007)  w” Nadmorski Przegląd Gospodarczy”, ukazujący się na całym polskim wybrzeżu.Recenzja książek „Kulisy mikrofonu i ekranu" oraz „Minidykcjonarz” - ocenia profesor Eryk Krasucki

Recenzja książek „Kulisy mikrofonu i ekranu" oraz „Minidykcjonarz” - recenzja Pauliny Olechowskiej


Kup książkę: Minidykcjonarz – z drugiej strony mikrofonu i ekranu - tom II »»»


Sponsorzy

logo_um_szczecin.jpg
logo_remondis.jpg
logo_technopark.jpg
logo_vienna_house.jpg
logo_grupa_azoty.jpg
logo_ide_invest.jpg