Spotykaliśmy się w mijającym roku wielokrotnie. My, członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” i mieszkańcy Szczecina.

Organizowaliśmy tradycyjne comiesięczne „Spotkania przy kominku” w gościnnym Inkubatorze Kultury. Ich tematyka była bardzo zróżnicowana: od pojęcia szczecińskości, poprzez debatę o naszej tożsamości kulturowej, tematykę repatriantów po współpracę gminnych samorządów w trakcie realizacji projektów unijnych. Zaprosiliśmy także artystów fotografików, historyków, sportowców, pisarzy oraz parających się pisarstwem ludzi morza. Rozpoczęliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży szkolnej pt. "Region w pigułce", przy organizacji, których chętnie współpracują z nami gminy województwa zachodniopomorskiego.

Zaproponowaliśmy otwarte spotkania i dyskusje z udziałem ekspertów i publiczności w Starej Rzeźni. Tam rozmawialiśmy m.in. o współczesnej młodzieży, ludzkich pasjach, problemach uchodźców w Polsce. W studio TVP Szczecin zorganizowaliśmy doroczną „Galę dziennikarską” nagradzając dziennikarzy pracujących w szczecińskich mediach. Współorganizowaliśmy wraz z Wydziałem Humanistycznym US i „Kurierem Szczecińskim” konferencję poświęconą 70-leciu polskiego dziennikarstwa na Pomorzu Zachodnim. Byliśmy mecenasem  festiwalu muzycznego „Zjazd Młodych Gwiazd” fundując jedną z nagród dla młodziutkich wykonawców śpiewających  piosenki polskiego big bitu lat 60. . Nawiązaliśmy trwałe kontakty z Książnicą Pomorską organizując otwarte spotkania z wybitnymi naukowcami i twórcami kultury.

Regularnie zamieszczaliśmy informacje, relacje, reportaże i materiały publicystyczne na naszym portalu miejskim www.dziennikarze.szczecin.pl jak też na nowo powstałym (na początku roku) regionalnym portalu dziennikarskim www.zachodniopomorskie.siteor.pl.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkie koleżanki i kolegów dziennikarzy oraz adeptów dziennikarstwa do współpracy, życząc sobie i im kolejnego udanego roku, tak obfitującego w wydarzenia i ciekawe wspólne spotkania, jak ten mijający 2016.

Zarząd SDRP „Pomorze Zachodnie”