W piątek wieczorem w sali im. Zbigniewa Herberta, czas na prawie dwie godziny zmienił swój bieg i wrócił do lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Stało się to podczas prezentacji nowej pozycji Wydawnictwa Pomorze, działającego przy SDRP Pomorze Zachodnie. Książka jest efektem pracy zespołu redakcyjnego zbierającego przez ponad rok wspomnienia osób pracujących w radiu i telewizji.

To dwutomowy zbiór wspomnień pracowników PRiTV z okresu, gdy wieżowiec radia i telewizji był medialnym centrum Szczecina – lata 1980 -2008.    Pozycja zawiera również informacje jak wyglądały media elektroniczne w latach 1974 – 2008. Pokazuje pracę radia i telewizji od kuchni i mówi o popularnych osobowościach mikrofonu i ekranu.

Na sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej spotkali się koledzy z dawnych lat: dziennikarze, realizatorzy, operatorzy i technicy. Odżył klimat wieżowca, starych studiów nagraniowych i emisyjnych, w których nagrywali swoje programy i utwory muzyczne najbardziej znani wykonawcy i osobowości estrady tamtych czasów.

Mimo przedłużonej majówki nie brakowało radiowców i „telewizorów”, a spotkanie, prowadzone przez Bognę Tokarską, miało charakter nie prezentacji samej książki, a dyskusji jak ongiś powstawał program i jak wyglądało radiowo-telewizyjne życie.

Książkę można kupić:

https://allegro.pl/oferta/kulisy-mikrofonu-i-ekranu-ksiazka-11839518999

Galeria zdjęć: